Тоталізатори

Напевно кожен з нас зустрічався з терміном «тоталізатори». Любителям спорту вони відомі вже давно. Нижче розглянемо основні особливості тоталізаторів.

Loading...

Що таке тоталізатори

Історія виникнення тоталізаторів бере початок з часів гладіаторських поєдинків. Далі асоціювалися тільки зі стрибками. Але на сьогоднішній день одним з найпопулярніших подій, на які роблять ставки - це футбольні матчі. Так як футбол в усьому світі має величезну кількість шанувальників. Слід зазначити популярні види спорту для ставок, такі як теніс, баскетбол, хокей, волейбол, які підходять для ефективної гри у тоталізатор.


Слово «тоталізатор» має латинське походження - total, що перекладається, як підсумок, тотальне, підсумувати, загальний. Крім самої гри, тоталізатором називають організацію, яка приймає ставки.


Суть тоталізатору полягає у тому, що гравці повинні зробити грошові ставки та вгадати результат гри. Організатори гри приймають ставки від усіх бажаючих. Після того, як оголосять переможця зібрана сума грошей ділиться між переможцями, пропорційно сумі зроблених ними ставок. Відповідно, чим більше гравців вгадали події, тим менше сума їх виграшу. Та сума грошей, яка формується від загальної суми ставок та розподіляється між гравцями утворює пул. Пул - це розмір призового фонду. Певний відсоток від пулу йде організаторам.


Правила, які діють та донині, були винайдені Джозефом Оллером у 1874 році. Це був новий спосіб гри, яку Оллер назвав (pan mutuel), що означає «парі між собою». У Франції цей спосіб був визнаний, як єдиний законний вид укладення парі. Пізніше, у 1880 році Екберг винайшов перший механічний тоталізатор, який реєстрував ставки. А у 1913 році офіційно пустили перший електричний тоталізатор.


У Великобританії та Ірландії, тоталізатори стали частиною культури, де роблять величезну кількість ставок на кінські та собачі перегони.


Раніше можливо було робити ставки тільки на іподромі, спортивних кафе / клубів та доводилося нести всю документацію та гроші у наземний пункт, то тепер все це можна зробити використовуючи інтернет, не виходячи з дому. Саме це сприяло тому, що число гравців значно збільшилося та тоталізатори стали більш популярні.


Як робити ставки на тоталізаторі?

З огляду на той фак, що спорт непередбачуваний, важко скласти безпрограшну схему. Але для того, щоб збільшити вам шанси на виграш настійно рекомендуємо зібрати велику кількість інформації про матч, вивчити останні ігри, а також склад команд, аналізувати події. Для спортивного аналізу необхідно враховувати навіть такі чинники, як рівень турніру, погоду, місце матчу, тренер та інші.


Після того, як зберете усю необхідну інформацію та проведете аналіз даних, почніть фіксувати кожну ставку. Звертайте увагу на кожну невдачу, розберіться у чому була причина та на майбутнє виправте свою стратегію, може ви ставили на маловідомі чемпіонати. Також, як і усіх онлайн-іграх, онлайн-тоталізатори дають можливість ставити на віртуальний тоталізатор, не ризикуючи реальними грошима. Насправді, ви можете робити те ж саме на листку паперу, хоча віртуальні тоталізатори набагато комфортніше. Це допоможе вам розвинути навчитися правильно аналізувати події та ознайомитеся з принципами роботи тоталізатору.


При виборі онлайн-тоталізаторів зверніть увагу на розмір призового фонду, розмір джекпоту, кількість подій, способи введення та виведення коштів. Джекпот збирається шляхом відрахувань з попередніх розіграшів. У разі, коли жоден з учасників не вгадав правильно усі події, тоді джекпот переходить на наступний розіграш. За рахунок цього, формується великий куш, який кожен бажає зірвати.


Щоб виграти невелику суму грошей не обов'язково вгадувати усі результати, мінімальна кількість правильно вгаданих результатів прописані у правилах усіх тоталізаторів.


У чому різниця між тоталізаторами та букмекерськими конторами?

В основному відмінність полягає у тому, що на тоталізаторі гравці грають один проти одного, а у разі букмекерських контор гравці грають проти букмекеру та його виграш залежить тільки від коефіцієнту. Також, наведемо пару відмінностей:


У тоталізатору немає коефіцієнтів, тут є джекпот.


На відміну від тоталізаторів, де ймовірний виграш залежить від кількості гравців та поставленої на ставки суми, у гравців букмекерських контор є можливість заздалегідь порахувати ймовірний виграш, множачи розмір ставки на коефіцієнт.


Слід зазначити, що букмекери приймають ставки на окремі події, а у випадку з тоталізатором ставки можуть полягати відразу на кілька подій.


У випадку з тоталізатором, у ставках беруть участь усі, хто захоче, призовий фонд розподіляється між переможцями. Відповідно, чим більше правильно вгаданих результатів, тим більше розмір виграшу.


Букмекери можуть самі обмежити максимальний розмір виграшу ставки, а у тоталізаторах - виграш обмежується загальною сумою ставок та немає обмеження щодо максимальної суми ставки, можливий тільки мінімальний поріг ставки.


Тоталізатори ідеально підходять для гравців, які ризикуючи малим можуть відразу виграти багато.


Види тоталізаторів в інтернеті


В інтернеті є кілька видів тоталізаторів в залежності від спорту. Нижче розглянемо найпопулярніші:


У першу чергу відзначимо найвідоміший - ставки на результат подій, позначаються як 1х2. Цифри 1 та 2 означають перемогу гостей та господарів, а х - нічию. Для того, щоб виграти гравець повинен вгадати як мінімум 9 результатів матчів з 14-16. Цей вид тоталізатору формує найбільший призовий фонд.


Другий не менш популярний тип - це ставки на точний рахунок. Залежно від виду спорту визначається кількість матчів, в основному буває 8-10. Для того, щоб виграти необхідно вгадати 3-4 результату подій.


Також зустрічаються, так звані «ставки на тотали». У цьому випадку не вказується 1х2 або точний рахунок, а визначається «тотал менше» та «тотал більше». Тобто, для того щоб виграти необхідно вказати або точну кількість голи / удару, або зазначити що буде більше або менше певної цифри.